www.sanayi.gov.tr
www.kosgeb.gov.tr
www.osbuk.org.tr
www.tobb.org.tr
www.dtm.gov.tr
www.gumruk.gov.tr
www.eticaret.gov.tr
www.musavirlikler.gov.tr
www.iskenderuntso.org.tr
   
   

Şampiyon Filtre'de Aile Anayasası

İskenderun da 25 yıllık aile şirketi olarak filtre pazarında dünyanın 60 ülkesinde pazar payı bulunan Şampiyon filtre bölgede ilk kez şirket aile anayasasını hazırladı.

Aile şirketlerinde baştaki yöneticinin öldükten sonra şirketlerin aile içerisinde parçalandığı ve yok olduğunun gördüğünü belirten İskenderunlu İşadamı Şahap Yılmaz, "Ben hayattayken önemli bir karar alarak şirketi kurumsallaştırdım. Geleceğini kurtardım. Aile şirketlerine örnek olduğuma inanıyorum." dedi.

İskenderun Sappira'da Şampiyon Filtre Anonim Şirketinin kurumsallaşma yönünde önemli bir adımı olan aile Şirketi Anayasasını şirket ortakları aile bireyleri imza altına aldı.

İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu ve Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek'in de şahitlik imzaları ile gerçekleştirilen törene, çevre belde belediye başkanları, işadamları, şirket çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Şampiyon Filtre yeni yapılanmada görev alan Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Yılmaz, dünyada iş, üretim yapmanın, pazarda yer bulup fiyat rekabeti karşısında ayakta durmanın giderek zorlaştığını ifade etti.

Yılmaz, "Ülkemizde maliyetler hızla artarken, bir de mali krizle karşı karşıyayız. Böyle tozlu bir atmosferde etkilenmedik diyemeyiz. Ama bir dizi tedbirler aldık. Krizden güçlenerek, yapılanarak, yeni pazar ortaklıklar ve çok güçlü işbirliklerin temellerini atarak çıkıyoruz. Üretim ortaklığına dayalı iki adet yurt dışında gerçekleşecek projemiz de var." dedi.

Genel Müdür Selma Yılmaz kalite ve vizyonla uluslararası pazarlarda tanınmış firma haline geldiklerini söyledi. Yılmaz, satış, üretim kalite ve yönetim yatırım hedeflerini gözden geçirip yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Şampiyon Filtre'nin kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz da, çocuklarına sonsuz güveni olmasına rağmen Şampiyon Filtre'yi nesilden nesile aktarmak için bugün sağlam bir temel attıklarını anlattı.

Yılmaz, birçok aile şirketinin kurucusu öldükten sonra dağıldığına dikkat çekerek, "Kurucu öldükten sonra mirasçılar birkaç ay içerisinde hırgür çıkararak parçalıyor ve şirketi yok ediyor. Nesilden nesile geçmesi gereken şirketler böyle bitiyor." dedi.

Kriz döneminde sayısız firmanın ilk işinin işçi çıkarmak olduğuna işaret eden Yılmaz "Krizde hiçbir işçimin işine son vermedim. Doğru ve dürüst kaliteli filtre üretmeseydik bizi Avrupa kabul etmezdi." ifadesini kullandı.

Şampiyon Filtre'nin yeniden yapılanması konusunda danışmanlık hizmeti veren Dr. İlhami Fındıkçı şirket için hazırladığı Anayasayı davetlilere sinevizyon aracılığı ile anlattı.

Yapılan konuşmaların ardından Şirket anayasası imzalandı. Şirketin danışmanı İlhami Fındıkçı ve Prof.Dr. Cemal Yükselen'e Kaymakam Horozoğlu ve Belediye Başkanı Yusuf Civelek tarafından plaket takdim edildi. (Kaynak: CHA )

18.6.2009

 Lisanssız Elektrik Üretimi

                     o                     

LİSANSSIZ ÜRETİM

                     o                     

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Bağlantı Başvuru Bilgileri ve Ekleri

                     o                     

 
booked.net
 
Anasayfa  |  Firma Rehberi  |  Hizmetler  |  Duyurular  |  İletişim
Copyright ©2008 İskenderun Organize Sanayi Bölgesi - Tasarım: İskenderun Ajans Uygulama : İOSB - Ersin KİREMİTÇİ