www.sanayi.gov.tr
www.kosgeb.gov.tr
www.osbuk.org.tr
www.tobb.org.tr
www.dtm.gov.tr
www.gumruk.gov.tr
www.eticaret.gov.tr
www.musavirlikler.gov.tr
www.iskenderuntso.org.tr
   
   

Bölgemizde Çevre Yatırımlarına Bir Yenisi Daha Eklendi : Cüruf Geri Dönüşümü İçin İmza Töreni

Payas da kurulacak olan 1 milyon ton/yıl kapasiteli Cüruf geri dönüşüm tesisi,kullanacağı cürufu İskenderun ve Payas Organize Sanayi Bölgelerindeki Demir Çelik Üreticilerinden alacak.


Müdürlüğümüz seminer salonunda düzenlenen sözleşme imza törenine Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel YAYAN, EKİNCİLER D.Ç. Genel Müdürü ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin KAYA, YAZICI D.Ç. Genel Müdürü Osman GÖZÜKARA, NURSAN METALURJİ Finans Müdürü Halik ŞEN, MAKİNE ÇEVRE TAŞIMA TEKNOLOJİLERİ (MÇT) Şirket Yetkilileri ile kalabalık Sanayici topluluğu katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Çetin KAYA konuşmasında;İskenderun ve Payas OSB'lerinde yılda yaklaşık 3 milyon ton Demir Çelik üretimi gerçekleştirildiğini, Elektrik Ark Ocağı (EAO) teknolojisi ile üretim yapan EKİNCİLER, YAZICI ve NURSAN 'da yıllık 500 bin ton cürufun ortaya çıktığını ve bunun depolama yöntemi ile bertaraf edildiğini belirtti. İmzalanan sözleşme ile bu 500 bin ton cürufun işlenerek yeniden ekonomiye kazandırılacağını vurgulayan KAYA ; Payas bölgesinde MÇT firması tarafından kurulacak olan 1 milyon ton kapasiteli cüruf işleme ve geri dönüşüm tesisi sayesinde ekonomiye büyük kazanç olacağını, cürufun geri dönüşümü ile oluşan malzemenin dünyada dolgu ve yol yapımında önemli bir malzeme olarak kullanıldığını vurguladı.

Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel sekreteri Veysel YAYAN ise Türkiye de EAO ile üretim yapan Demir Çelik sektöründe 2008 yılında 19.7 milyon ton üretim gerçekleştiğini,İskenderun da EAO ile üretilen çeliğin bu toplamda %12.6 'lık paya sahip olduğunu kaydetti. Genel Sekreter YAYAN cüruf geri kazanım tesisinin Türkiye de ilk kez İskenderun da uygulamaya geçeceğini daha sonra ise İstanbul Tuzla da yapılmasının düşünüldüğünü ifade etti.

Toplantının Sonunda, EKİNCİLER DEMİR ÇELİK Genel Müdürü ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin KAYA, YAZICI DEMİR ÇELİK Genel Müdürü Osman GÖZÜKARA, NURSAN METALURJİ Finans Müdürü Halik ŞEN, Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel sekreteri Veysel YAYAN, MÇT Genel Müdürleri Andraes REPHAN ve Yasen ÇAM ile Genel Müdür Yardımcısı Erkan YÜKSEL sözleşmeyi törenle imzaladılar.

23.7.2009

 Lisanssız Elektrik Üretimi

                     o                     

LİSANSSIZ ÜRETİM

                     o                     

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Bağlantı Başvuru Bilgileri ve Ekleri

                     o                     

 
booked.net
 
Anasayfa  |  Firma Rehberi  |  Hizmetler  |  Duyurular  |  İletişim
Copyright ©2008 İskenderun Organize Sanayi Bölgesi - Tasarım: İskenderun Ajans Uygulama : İOSB - Ersin KİREMİTÇİ