www.sanayi.gov.tr
www.kosgeb.gov.tr
www.osbuk.org.tr
www.tobb.org.tr
www.dtm.gov.tr
www.gumruk.gov.tr
www.eticaret.gov.tr
www.musavirlikler.gov.tr
www.iskenderuntso.org.tr
   
   

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Çevreye ve İnsana Verdiği Değeri OHSAS 18001 ve İSO 14001 ile Belgeledi..

    Ekinciler Demir Çelik San. A.Ş.’ de OHSAS 18001 ve İSO 14001 Belgelendirme Töreni düzenlendi. Fabrika Bahçesinde düzenlenen törene İskenderun Kaymakamı Cengiz HOROZOĞLU, SGS Sektör Müdürü  Asım YAZICIOĞLU, Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyeleri, Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı Cengiz GÜL ve yönetim kurulu üyeleri, belde belediye başkanları, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri, işadamları ve fabrika çalışanları katıldı.

    Törende konuşan Ekinciler Demir Çelik San. A.Ş. Genel Müdürü Çetin KAYA, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ile İSO 14001 Çevre Yönetimi Sistemleri Belgelerinin alınması aşamasında çalışanlarıyla tüm gereklilikleri yerine getirdiklerini ve bunun Ekinciler Demir Çelik San. A.Ş.’nin Çevreye ve İnsana verdiği büyük önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

    Genel Müdür Çetin KAYA, “2007 yılı bizim için bir dönüm noktası olmuştur. İki yıldır bine yakın çalışanımızla beraber yola çıktık. İnsana ve Çevreye Saygı noktasında fabrikamızda bir çok iyileştirme çalışmalarında bulunduk. Yapılan filtre sistemi ile tozumaları engelledik, mevcut toz toplama kapasitesini 4 katına çıkararak 2 milyon m³/saat değerine ulaştık. Skal kesmede açığa çıkan tozları engellemek için kesim bölgesinde 720 m² kapalı alan oluşturduk. Fabrika alanında 6 bin olan ağaç sayısını 9 bin 700 adede çıkardık. Tüm fabrikada çalışanlarımız ve taşeron firmalar için kişisel koruyucu malzemeleri standart hale getirdik.” dedi.  

    OHSAS 18001 ve İSO 14001 belgelendirme çalışmalarına başladıklarından bu yana, 2.5 yılda 916 kişinin toplam  228 saat eğitim aldığını ifade eden KAYA; Fabrikada İlk Yardım Eğitimi Merkezi kurularak 120 çalışanın Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Sertifikası aldığını, Yasalara uyum çalışmaları kapsamında; Radyasyon Uygunluk Belgesi, Geçici Depolama İzin Belgesi, Deşarj İzin Belgesi, her türlü atık beyanı ve atık analizleri, iç gürültü akustik gürültü ölçümleri, çöken toz ve hava kalitesi ölçümlerinin yapıldığını, yangın ve acil durum tatbikatlarının gerçekleştirildiğini, bu çalışmalar sonucunda kaza oranlarında %50 lere varan azalma olduğunu kaydetti.

    İskenderun Kaymakamı Cengiz HOROZOĞLU yaptığı konuşmada, 2004 yılında batan Ulla gemisi ile vatandaşın çevre ve deniz kirliliğine kanaat getirdiğini, yaptıkları su analizler neticesinde sonuçların temiz çıktığını ancak vatandaşta oluşan denizin kirlendiği fikrini bir türlü söküp atamadıklarını kaydetti. Bu yüzden Sanayicilerinde yaptıkları çevre yatırımlarını ve faaliyetlerini bu belgeleme töreninde olduğu gibi vatandaşlara anlatmaları gerektiğini vurguladı. 

    Çelik-İş Sendikası Şube Başkanı  Cengiz GÜL de, Çevre kirliliğinin önlenememesi durumunda yakın zamanda savaşların su ve temiz hava ihtiyacı nedeniyle çıkacağına değinerek, yapılan üretimlerle kazanılan milyonların çevreye önem vermeyerek temiz havaya ve içecek suya muhtaç duruma gelindiğinde bir anlam ifade etmeyeceğini söyledi.

    Konuşmaların ardından  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ile İSO 14001 Çevre Yönetimi Sistemleri Belgelerini, SGS Sektör Müdürü  Asım YAZICIOĞLU,  Ekinciler Genel Müdürü Çetin KAYA ve Genel Müdür Yardımcılarına verdi.   

 

 

7.8.2009

 Lisanssız Elektrik Üretimi

                     o                     

LİSANSSIZ ÜRETİM

                     o                     

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Bağlantı Başvuru Bilgileri ve Ekleri

                     o                     

 
booked.net
 
Anasayfa  |  Firma Rehberi  |  Hizmetler  |  Duyurular  |  İletişim
Copyright ©2008 İskenderun Organize Sanayi Bölgesi - Tasarım: İskenderun Ajans Uygulama : İOSB - Ersin KİREMİTÇİ