www.sanayi.gov.tr
www.kosgeb.gov.tr
www.osbuk.org.tr
www.tobb.org.tr
www.dtm.gov.tr
www.gumruk.gov.tr
www.eticaret.gov.tr
www.musavirlikler.gov.tr
www.iskenderuntso.org.tr
   
   

Çevre ve Sanayi Konulu Bilgilendirme Toplantısı

Çevre ve Sanayi konulu Bilgilendirme Toplantısı 02.12.2010 Perşembe günü 13.30 – 17.00 saatleri arasında Bölge Müdürlüğümüz seminer salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Çevre ve Orman Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Eyüp YAHŞİ ile uzmanlar; Fatma Sünger, Arzu Nuray, Nihat Yaman, Zeki Terzioğlu ve Murat Ersin Şahin katıldı.

İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Çetin Kaya’nın yaptığı açılış konuşmasında, İskenderun OSB hakkında genel bilgilerle, bölgede çevreye verilen önem ile yapılan çevresel faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Bu konuda Çevre Bakanlığı’yla ortaklaşa çalışmalar da yürütüldüğüne işaret eden Kaya, amacın sağlıklı bir çevre ve toplum oluşturmak olduğuna vurgu yaptı.

Toplantıya, Genel Müdür Yrd. Sayın Eyüp Yahşinin Avrupa Birliği Sürecinde Sanayi ve Çevre Yönetimi konulu sunumu ile devam edildi.  Sayın Yahşi, katılımcılara, AB Mevzuatına Uyum Süreci ve yapılan yeni uygulamalar hakkında bilgiler verdi.

İzin ve Denetimler Daire Başkanlığı uzmanlarından Fatma Sünger de, özellikle sanayi tesislerinin izin ve denetimleri konusunda uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler vererek geçen yıllara nazaran bürokrasinin kendi birimlerinde azaltıldığını ve yüzlerce evrak yerine şu anda sadece 16 belge ile çevresel izin alınabildiğine değindi.

Atık Yönetmeliği Daire Başkanlığı’ndan Arzu Nuray, Hava Yönetmeliği Daire Başkanlığı’ndan uzman Nihat Yaman ve Atık Yönetmeliği Daire Başkanlığı’ndan uzman Zeki Terzioğlu ve Murat Ersin Şahin kendi birimlerinde yapılan çalışmaları anlattı.

İskenderun OSB sanayicisi ve çalışanlarınca büyük ilgi gören toplantıda Bakanlık Yetkilileri katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Toplantı Sunumları:

Çetin Kaya - İskenderun OSB ve Çevre

Eyüp Yahşi - AB Sürecinde Sanayi ve Çevre Yönetimi

Arzu Nuray - Sanayi Tesislerinde Atık Yönetimi

Murat Ersin Şahin - Atıksu Yönetimi

Fatma Sünger - Çevre İzin ve Lisansı

Zeki Terzioğlu - Sanayide Ambalaj Atık Yönetimi

( T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde yayımlanan haber için Tıklayınız.)

2.12.2010

 Lisanssız Elektrik Üretimi

                     o                     

LİSANSSIZ ÜRETİM

                     o                     

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Bağlantı Başvuru Bilgileri ve Ekleri

                     o                     

 
booked.net
 
Anasayfa  |  Firma Rehberi  |  Hizmetler  |  Duyurular  |  İletişim
Copyright ©2008 İskenderun Organize Sanayi Bölgesi - Tasarım: İskenderun Ajans Uygulama : İOSB - Ersin KİREMİTÇİ