www.sanayi.gov.tr
www.kosgeb.gov.tr
www.osbuk.org.tr
www.tobb.org.tr
www.dtm.gov.tr
www.gumruk.gov.tr
www.eticaret.gov.tr
www.musavirlikler.gov.tr
www.iskenderuntso.org.tr
   
   

Doğu Akdeniz'de OSB’lerin Güçbirliği

Doğu Akdeniz'de OSB’lerin Güçbirliği

OSB’nin gerçekleştirdiği ziyaret turlarına, Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Keseroğlu ve Bölge Müdürü Ahmet Dokgöz katıldı. İlk ziyaretini, Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’ne yapan İskenderun OSB heyeti, burada Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdullah Çinkay ve Bölge Müdürü Mehmet Temizel ile çok samimi bir ortamda yapılan görüşmelerde her iki bölgenin ortak sorunlar üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmede İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Ateş, limanının özelleştirilmesi ile birlikte limancılık işlerinin daha da yoğunlaşacağını belirterek “İskenderun bölgesinde hareketliliğin artacağı kesindir. Şu anda Kahramanmaraşlı sanayicilerin liman hizmetlerini Mersin Limanı’ndan alıyor. Oysa İskenderun’un Kahramanmaraş’a çok daha yakın olduğundan liman hizmetlerinin İskenderun’dan yapılması halinde taşıma maliyetlerinin düşecektir. İskenderun’da yapılan liman hizmetleri daha ucuzdur. İskenderun’daki limanların tanıtımı için Kahramanmaraşlı sanayicilerin de katılacağı bir tanıtım organizasyonu yapılması her iki kent için de yararlı olacaktır” dedi.

Kahramanmaraş OSB Başkanı Abdullah Çinkay da, Başkan Ateş’in tanıtım projesi konusunda organizasyonun Kahramanmaraş Ticaret Odası’yla birlikte organize edebileceklerini ve ev sahipliği yapmaktan gurur duyacaklarını belirtti.

İskenderun OSB Başkanı Ateş, günün anısına Kahramanmaraş OSB Başkanı Çinkay’a plaket takdim etti.

İKİNCİ DURAK GAZİANTEP OSB

İskenderun OSB heyeti, ikinci durak olan Gaziantep OSB Başkanı Cahit Nakıpoğlu, Bölge Müdürü Cengiz Şimşek, Bölge Müdürü Yardımcısı Özer Özcan ve Enerji Müdürü Erdal Günden ile bir araya geldi. 

Toplantıda İskenderun OSB Başkanı Uğur Ateş, Hassa-Dörtyol arası açılması gündemde olan tünelin Gaziantep-İskenderun arası yolu 80 km kısaltacağını hatırlatarak “Hatta Gaziantep’ten direk Hassa’ya yapılacak yeni bir yolun tünel ile birlikte Gaziantep-İskenderun arasındaki yol 110 Km. kısalaşacak. Her iki tarafın menfaatine olacak bu projenin desteklenmesi gerekiyor. Mersin Limanı yerine İskenderun’daki limanların kullanılarak maliyetleri düşürecek. Limanların tanıtımı için Kahramanmaraş’ta yapılması düşünülen bir organizasyonun Gaziantep’te de yapılması hayırlı olacaktır” görüşünü ortaya koydu.

Gaziantep OSB Başkanı Cahit Nakıpoğlu ise, İskenderun OSB Yönetimi’nin yaptığı bu ziyaretten çok memnun olduklarını söylerken, bu tür ziyaretlerin kaynaşma ve ortak sorunların çözümü noktasında faydalı olacağını vurguladı. Başkan Nakıpoğlu, Gaziantep-İskenderun karayolunu kısaltılması projesine destek vereceklerini dile getirerek “Gaziantep’te yapılacak limanları tanıtım organizasyonunu destekliyoruz. Gaziantep’te ağırlıklı olarak konteynır ile taşımacılık yapılıyor. İskenderun’a açılan konteynır limanlarını kullanımı sanayicilerimizin çıkarına olacaktır” görüşünü ortaya koydu. 

İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ateş, günün anısına Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nakıpoğlu’na da bir plaket takdim etti. (İskenderun.org)

17.12.2012

 Lisanssız Elektrik Üretimi

                     o                     

LİSANSSIZ ÜRETİM

                     o                     

Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Bağlantı Başvuru Bilgileri ve Ekleri

                     o                     

 
booked.net
 
Anasayfa  |  Firma Rehberi  |  Hizmetler  |  Duyurular  |  İletişim
Copyright ©2008 İskenderun Organize Sanayi Bölgesi - Tasarım: İskenderun Ajans Uygulama : İOSB - Ersin KİREMİTÇİ